Na MWC 2017 prawdopodobnie poznamy pierwsze składane smartfony Samsunga

Opublikowano: 2016-06-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-elastyczny_ekranAgencja Bloomberg, powołując się na swoje źródła, donosi o planach Samsunga, który już na początku przyszłego roku, a dokładniej na targach MWC w Barcelonie, zaprezentuje dwa smartfony z elastycznym ekranem.

Smartfony prawdopodobnie będą należeć do nowej serii Galaxy X, a szczegóły ujawnione przez Bloomberg rzucają nieco światła na ich konstrukcję. Pierwszy z modeli ma mieć 5-calowy wyświetlacz w formie złożonej i 8-calowy w pełnym formacie – będzie to więc połączenie telefonu i tabletu, co zgadzałoby się ze szkicami dotyczącymi Project Valley. Drugie z planowanych urządzeń miałoby się natomiast charakteryzować budową podobną do flip phone’ów (telefon z klapką), gdzie całość składałaby się w pół. Pomóc ma w tym zastosowanie substratu z tworzywa sztucznego zamiast szkła. Dodatkowo, przynajmniej jedna z nowości ma mieć ekran w rozdzielczości 4K.

Zagadką pozostaje kwestia interfejsu, który wykorzystałby unikalny format urządzeń i zapewnił ich wygodną obsługę. W zeszłym roku Samsung uzyskał patent na wirtualne, w pełni konfigurowalne przyciski umieszczone na krawędziach ekranu, które mogłyby znaleźć zastosowanie we wspomnianych smartfonach, bez zajmowania przestrzeni panelu.

Obecnie nie pozostaje jednak nic innego, jak wyczekiwać kolejnych doniesień na temat opracowywanej przez Samsunga technologii i wykorzystujących ją urządzeń.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.