Na rynku komunikatorów internetowych pojawił się kolejny gracz

Opublikowano: 2014-10-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #gry / aplikacje

news-skype-qikInny od wszystkich, nastawiony na krótkie wiadomości wideo, bez możliwości wysyłania tekstu. Tak prezentuje się Skype Qik, czyli komunikator twórców popularnego Skype.

Aplikacja umożliwia nagrywanie 42-sekundowych filmików, które są natychmiastowo wysyłane do wybranych odbiorców. Co ciekawe, użytkownicy identyfikowani są na podstawie numerów telefonów, a nie loginów. Natomiast aplikacja opiera się książce adresowej w telefonie, co znacznie ułatwia zarządzanie kontaktami. Jeśli osoba, do której została wysłana wiadomość, nie ma Skype Qik, to otrzyma SMS-a z instrukcją, w jaki sposób może pobrać program, a następnie odtworzyć otrzymane wideo.

Twórcy aplikacji przekonują, że taka forma komunikacji w niektórych sytuacjach może być szybsza od klasycznych wiadomości tekstowych lub telefonowania. Pomyślano też o bezpieczeństwie użytkowników, gdyż wysłane filmy w każdej chwili można skasować, co spowoduje również ich zniknięcie z urządzeń odbiorców. Co więcej, wideo jest automatycznie usuwane po dwóch tygodniach od daty wysłania. Program nie umożliwia też zapisu nagrań na pamięć lokalną (aczkolwiek są na to inne sposoby niezwiązane z samą aplikacją).

Czy Skype Qik osiągnie sukces? Na tę chwilę trudno ocenić. Komunikatorowi nie można odmówić prostoty obsługi, minimalistycznego interfejsu i szybkości działania. Z drugiej jednak strony, specyficzna forma komunikowania się nie każdemu przypadnie do gustu. Ponadto, nie zawsze ma się możliwość komfortowego nagrania wideo z wiadomością (np. w miejscach publicznych).

Skype Qik jest darmowy i dostępny na wszystkie popularne platformy mobilne: wersja na Androida, Windows Phone, iOS.

Źródło: theverge.com

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.