Na świecie działa prawie 7 miliardów kart SIM

Opublikowano: 2014-08-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-karty-simChiny, Rosja i Indie to kraje, w których najszybciej przybywa nowych aktywnych kart SIM. Ale to nie znaczy, że tak samo szybko rośnie liczba abonentów.

Firma Ericsson opublikowała raport, z którego wynika, że obecnie na cały świecie jest aktywnych 6.8 miliarda kart SIM. To oznacza wzrost o 80 milionów w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku. Szacunki wskazują też, że najszybciej przybywa nowych numerów komórkowych w Chinach (12 mln), Rosji (5 mln) i Indiach (5 mln). Rosnąca liczba kart SIM nie oznacza jednak, że na całym globie jest dzisiaj prawie siedem miliardów abonentów telefonicznych, bowiem wiele osób posiada w swoich urządzeniach więcej niż jedną kartę SIM, dlatego łączną liczbę abonentów raport Ericssona ocenia na nieco ponad 4,5 miliarda.

Ta sama analiza wskazuje także na znacznych wzrost transmisji danych w sieciach komórkowych, który sięga aż 60 procent w porównaniu do 2013 roku. Trzeba jednak pamiętać, że w przyszłości może to prowadzić do nadmiernego obciążania infrastruktury. Przyczyniają się do tego również coraz większe pakiety internetowe lub zobowiązania bez limitów (np. Plusa lub Play). Na zachodzie ten problem już staje się faktem, dlatego tamtejsi operatorzy oferują pakiety w wyższych cenach, niż w Polsce.

W drugim kwartale 2014 roku na całym świecie przybyło też około 40 milionów nowych użytkowników Internetu w technologii LTE, a łączna liczba osób korzystających z mobilnego dostępu do sieci w końcu czerwca 2014 roku sięgnęła 2.5 miliarda.

Źródło: Ericsson

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.