Nadchodzą nowe Snapdragony

Opublikowano: 2014-09-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-samsung-ace-2
W pierwszej połowie 2015 roku na rynku mają się pojawić pierwsze urządzenia wykorzystujące nowe procesory z rodziny Snapdragon.

Mowa o dwóch modelach Snapdragonów oznaczonych symbolami 810 i 808. Obie jednostki będą produkowane w technologii 20 nm, co ma przynieść lepsze odprowadzanie ciepła i większą oszczędność energii niż w przypadku poprzednich modeli Snapdragonów.

W obu procesorach zastosowano po cztery rdzenie Cortex-A57 oraz Cortex-A53. Różnica polega na tym, że w modelu 810 umieszczono układ graficzny Adreno 430 (wydajniejszy o 30% od tańszego i nieco starszego odpowiednika – Adreno 420), natomiast do jednostki 808 trafi grafika Adreno 418, która zastąpi o 30% mniej sprawny układ Adreno 330.

Obie jednostki zostały przystosowane do obsługi 32- i 64-bitowych systemów. Producent procesorów, firma Qualcomm, zapowiada, że nowe Snapdragony pojawią się na rynku na początku 2015 roku, a w pierwszych urządzeniach użytkownicy zobaczą je jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: Cnet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.