Nadchodzący LG Nexus 5 przyłapany na zdjęciu

Opublikowano: 2015-08-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-nexus5Do sieci trafiło zdjęcie prezentujące tył Nexusa 5 (2015), za którego produkcją stoi LG. Dzięki temu możemy przyjrzeć się stylistyce urządzenia, a przy okazji potwierdzają się wcześniejsze doniesienia.

W najbliższych miesiącach ujrzymy dwa nowe Nexusy – jeden od Huawei, drugi od LG, które w przeszłości stało za Nexusem 4 z 2012 i Nexusem 5 z 2013 roku. O każdym z tych smartfonów wiemy coraz więcej, ale nadal zbyt mało, aby wysnuć konkretne wnioski. Propozycja od Huawei pozostaje dużą tajemnicą, choć ostatnie informacje, np. filmik prezentujący prototyp urządzenia, pozwalają sądzić, że będziemy mieli do czynienia z bardzo mocnym i atrakcyjnym flagowcem, który swoim designem przypominać będzie m.in. Huawei Mate 7. Tegoroczny LG Nexus 5 ma być z kolei odświeżeniem poprzednika, którego sprzedaż została zakończona w marcu tego roku.

news-lg_nexus5-2015-1Na zaprezentowanym zdjęciu widać tył smartfona, ujawniający obecność dużego obiektywu kamery, występującego w towarzystwie podwójnej lampy doświetlającej LED i laserowego autofocusa, a także znajdujący się nieco niżej okrąg, będący czytnikiem linii papilarnych.

Specyfikacja Nexusa 5 (2015) ma obejmować 5.2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, 3 lub 4 GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 808 lub 810 oraz system operacyjny Android M. Jego premiera ma nastąpić pod koniec bieżącego roku.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.