Nadchodzi Samsung Galaxy A8. Poznaliśmy specyfikację smartfona

Opublikowano: 2015-04-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy-a7Samsung przygotowuje kolejnego przedstawiciela serii Galaxy A, który po modelach A3, A5 i A7 odziedziczy metalową obudowę. Za sprawą Sammobile mamy okazje przyjrzeć się jego specyfikacji.

W marcu Samsung zarejestrował znaki towarowe Galaxy A6, A8 i A9. Pierwszym, o jakim wiemy nieco więcej jest Samsung Galaxy A8. Portal Sammobile dotarł do ciekawych informacji odnośnie smartfona, a biorąc pod uwagę fakt, że w przeszłości niejednokrotnie potwierdzały się ich doniesienia, możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z niemal oficjalną specyfikacją.

Samsung Galaxy A8 (SM-A800F) zaoferuje ekran o przekątnej 5.7 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Możemy się też spodziewać ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 615, opartego na czterech rdzeniach Cortex-A53 taktowanych 1.7 GHz i czterech dodatkowych z zegarem 1.0 GHz. Jest on wspierany przez układ graficzny Adreno 405 i 2 GB RAM, a do dyspozycji użytkownika oddane będzie 16 GB pamięci wbudowanej. Bateria urządzenia ma 3050 mAh. Smartfon ma mieć 16-megapikselowy aparat główny i przednią kamerę 5 Mpix, lecz nie wiadomo, czy jest to ta sama konfiguracja jak w przypadku Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Telefon będzie pracować pod kontrolą Androida 5.0.1 Lollipop z nakładką na interfejs TouchWiz.

Ciekawie prezentują się wymiary urządzenia, a konkretniej grubość. Do tej pory najcieńszym smartfonem, jaki Samsung kiedykolwiek wyprodukował jest Galaxy A7 (6.3 mm). Model A8 może to zmienić, bo według źródeł jest on jeszcze szczuplejszy – 5.9 mm.

Dodatkowo, Sammobile twierdzi, że Galaxy A8 prawdopodobnie będzie dostępny tylko w Chinach. Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się niedługo.

Źródło: Sammobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.