Najgorętsze trendy konsumenckie 2016 roku

Opublikowano: 2015-12-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #sprzedaż / wyniki

news-ericsson-trendy_konsumenckie-2016Ericsson ConsumerLab po raz piąty w swojej historii prezentuje 10 najgorętszych trendów konsumenckich na nadchodzący rok.

Głównym trendem w tegorocznym raporcie są nowe sposoby interakcji. Konsumenci oczekują, że sztuczna inteligencja umożliwi nam interakcję z urządzeniami, bez potrzeby wykorzystania smartfona. Połowa użytkowników smartfonów uważa natomiast, że zostaną one zastąpione przez inne urządzenia w ciągu najbliższych pięciu lat. W raporcie zauważono również, że proces przyswajania nowych technologii podłączonych do sieci przebiega szybciej niż kiedykolwiek. W rezultacie, okres w którym grupa „early adopters” wpływa na inne grupy konsumentów jest coraz krótszy.

Pełna lista trendów konsumenckich na rok 2016:

  1. Efekty sieciowego stylu życia: Cztery na pięć osób odnosi wrażenie, że korzyści korzystania z usług online są tym większe, im więcej osób ich używa. Co trzeci z konsumentów już korzysta z różnych form ekonomii dzielenia się.
  2. Młodzi specjaliści streamingu: Nastolatkowie oglądają materiały wideo znacznie częściej niż inne grupy wiekowe. 46% osób w wieku 16-19 lat spędza na YouTube więcej niż godzinę dziennie.
  3. Sztuczna Inteligencja zastępuje ekrany: Sztuczna Inteligencja umożliwi interakcję z urządzeniami, bez potrzeby wykorzystania smartfona. Co drugi użytkownik smartfonów jest zdania, że ich telefony zostaną zastąpione przez inne urządzenia w ciągu najbliższych pięciu lat.
  4. Wirtual przechodzi do reala: Konsumenci oczekują, że technologia wirtualna będzie im towarzyszyć podczas codziennych aktywności, takich jak oglądanie transmisji sportowych i prowadzenie wideorozmów.
  5. Czujące domy: 50% posiadaczy smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat cegły z których budowane będą domy, zostaną wyposażone w czujniki wykrywające pleśń, przecieki i problemy z instalacją elektryczną.
  6. Inteligentne podróżowanie: Konsumenci chcą spędzać czas w środkach transportu w sposób aktywny i pożyteczny, a nie czuć się pasywnie – tak jak do tej pory. 80% z nich chętnie używałoby spersonalizowanych usług w środkach transportu, o ile byłyby one dostępne.
  7. Czat ratunkowy: Serwisy społecznościowe mogą stać się preferowanym sposobem kontaktu ze służbami ratowniczymi. 6 na 10 konsumentów jest zainteresowanych korzystaniem z aplikacji informującej o katastrofach i zagrożeniach.
  8. Internables: Wewnętrzne sensory mierzące nasze samopoczucie mogą zastąpić urządzenia z kategorii wearables. 8 na 10 konsumentów chce wykorzystywać technologię do ulepszenia percepcji zmysłowej i możliwości poznawczych.
  9. Hakowanie grozi wszystkim: Większość użytkowników smartfonów wierzy, że hakowanie i wirusy będą wciąż istotnym problemem. 1 na 5 konsumentów jest zdania, że bardziej ufa organizacjom, które zostały zaatakowane przez hakerów, ale udaremniły próbę hakowania i podjęły działania zapobiegawcze.
  10. Internetowi dziennikarze: Konsumenci dzielą się coraz większa liczbą informacją. Wierzą, że zwiększa to ich wpływ na społeczeństwo. Więcej niż jedna trzecia z nich twierdzi, że rozpowszechnianie w Internecie informacji o działaniach korupcyjnych firmy przyniesie większy skutek niż złożenie doniesienia na policji.

Wnioski zawarte w raporcie „10 Hot Consumer Trends for 2016” pochodzą z ConsumerLab, globalnego programu badawczego firmy Ericsson, dotyczącego szerokiego zakresu opinii konsumentów. Najszerzej reprezentowany, pierwszy z trendów odzwierciedla zdanie 1.1 miliarda ludzi z 24 krajów. Ostatni z trendów na liście jest z kolei reprezentatywny dla 46 milionów użytkowników smartfonów, mieszkających w 10 dużych miastach.

Źródło: Ericsson

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.