Najnowsza, testowa wersja Windows 10 Mobile doprowadza do awarii niewspieranych urządzeń

Opublikowano: 2015-09-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne #problemy / awarie

news-windows10-build10536-problemMicrosoft wydał w ramach programu Windows Insider nową wersję testową Windows 10 Mobile oznaczoną numerem 10536. Niestety, aktualizacja przez przypadek pokazywała się osobom z niewspieranymi urządzeniami, które po jej zainstalowaniu mają spore problemy z działaniem swoich telefonów.

Microsoft z pewnością nie spodziewał się, że uaktualnienie systemu doprowadzi do jakichkolwiek szkód. Tak się jednak stało, gdyż w wyniku błędu mechanizmu odpowiedzialnego za wykrywanie kompatybilnych sprzętów, każdy mógł zainstalować Windows 10 Mobile build 10536. Teraz firma z Redmond stara się uporać z problemem, ale w międzyczasie Gabriel Aul z Microsoftu ostrzega na Twitterze, aby nie aplikować nowej wersji OS-a, jeśli telefon nie znajduje się na liście wspieranych urządzeń. W innym wypadku, jak już zdążyli zaraportować użytkownicy m.in. HTC 8X, można spodziewać się restartowania smartfona i ogólnych problemów ze stabilnością, a jedynym sposobem naprawy jest przywrócenie fabrycznego obrazu systemu (factory image).

Microsoft pracuje aktualnie nad stosowną poprawką dla niewspieranych urządzeń i ewentualnym dodaniem ich do wspomnianej listy. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie ona opublikowana.

Źródło: Engadget

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.