Najnowsze statystyki Androida – Jelly Bean wciąż na szczycie, Lollipop po raz pierwszy w zestawieniu

Opublikowano: 2015-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news--android-lollipop-statystykaGoogle, jak co miesiąc, pochwaliło się najnowszymi wynikami związanymi z poszczególnymi wersjami systemu Android. Przy okazji, swój debiut na liście zaliczył Lollipop.

Dane zbierane z wszystkich Androidowych urządzeń, które odwiedziły Google Play w ciągu analizowanych siedmiu dni wskazują, że 1.6% z nich korzysta z wersji 5.0, czyli Lollipop. „Lizak” pojawił się zatem po raz pierwszy w tym zestawieniu. W zeszłym miesiącu nie został uwzględniony, gdyż zgodnie z zasadami z jakimi prowadzony jest raport, urządzenia, które zostały zainstalowane na mniej niż 0.1% urządzeń nie są brane pod uwagę.

news-android-statystykaKitKat znowu poprawił swój wynik – tym razem z 39.1 do 39.7%. Liderem w dalszym ciągu pozostaje Android Jelly Bean, którego trzy wersje (od 4.1 do 4.3) napędzają łącznie 44.5% wszystkich aktywnych urządzeń z Google’owym systemem. Rozbijając go indywidualnie, na poszczególne kompilacje, okazuje się jednak, że żadna odsłona tzw. „żelka” nie przekroczyła bariery 20% udziału w Androidowym rynku. Gingerbread (Android 2.3.3-2.3.7) zainstalowany jest na 7.4% słuchawek (w zeszłym miesiącu 7.8%).

Od tego momentu, z każdym miesiącem Lollipop powinien notować coraz wyższe wyniki. Producenci powoli, ale sukcesywnie wypuszczają stosowną aktualizację dla swoich smartfonów, a część z nich (mowa tutaj o przyszłych urządzeniach) już w standardzie będzie miała zainstalowane tę wersję systemu.

Źródło: Android Developers

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.