Najnowsze wyniki BlackBerry nie nastrajają optymistycznie. Kolejny spadek sprzedaży smartfonów

Opublikowano: 2015-09-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-blackberry-wynikiBlackBerry ogłosiło swoje wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego 2016 i niestety zawiodły one nie tylko firmę z Waterloo, ale i jakiekolwiek przewidywania analityków. Światełkiem w tunelu jest jedynie sprzedaż działu oprogramowania i usług.

W trzymiesięcznym okresie zakończonym 29 sierpnia 2015 roku, BlackBerry uzyskało 490 milionów dolarów przychodu, przy stracie na akcji w wysokości 0.13 dolara. Jest to wynik o 46.5% niższy niż przed rokiem, a jednocześnie mniejszy niż prognozy analityków, którzy spodziewali się dochodów na poziomie 605 milionów dolarów, przy stracie 0.09 dolara za akcję. W rezultacie, akcje giełdowe kanadyjskiej spółki spadły o 7%, a w ciągu ostatniego roku aż o 36%.

Nieco lepiej w zakończonym kwartale wyglądały wyniki sekcji oprogramowania i usług BlackBerry. Już czwarty raz z rzędu firma osiągnęła zysk z ich sprzedaży i licencjonowania – tym razem 74 miliony dolarów, co stanowi wzrost o 19% względem II kwartału roku fiskalnego 2015. Niestety, znowu spadła sprzedaż smartfonów, która już rok wcześniej nie była szczególnie wysoka (2.4 miliona sprzedanych smartfonów). Firma poinformowała, że teraz jej urządzenia trafiły do konsumentów w łącznej liczbie około 800 tysięcy, ze średnim zyskiem 240 dolarów. Oficjalnie potwierdzono również, że pod koniec tego roku na rynku pojawi się pierwszy smartfon Kanadyjczyków z Androidem. Pytanie tylko, czy wystarczy to do zmiany niekorzystnej sytuacji BlackBerry?

Źródło: Marked Wired

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.