Następca Lumii 1020 porównany z iPhone’em 6

Opublikowano: 2014-12-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-microsoft-mclarenNie ustają plotki dotyczące najnowszego flagowca Microsoftu, będącego następcą słynnego modelu 1020. Pojawiło się również wiele zdjęć, na których można przyjrzeć się urządzeniu z bliska i porównać, jak prezentuje się na tle smartfona Apple.

Smartfon Lumia 1030 (znany również pod nazwą „McLaren) pojawił się już w wielu różnych źródłach, a o jego istnieniu spekuluje się od dawna. Urządzenie, które ma być następnym flagowcem z Windows Phone, wyposażonym w aparat PureView i podzespoły z najwyższej półki budzi wiele emocji. Część osób twierdzi, że to, co do tej pory można było ujrzeć, to projekt smartfona, który został skasowany i obecnie jest zwykłą ciekawostką. Inni zaś uważają, że następca Nokii Lumia 1020 istnieje i być może niedługo zostanie oficjalnie zapowiedziany przez Microsoft.

W dalszym ciągu pojawiają się nowe informacje, a najnowsze zdjęcia, które pokazują „McLarena” w porównaniu z iPhone’em 6 zdają się potwierdzać, że urządzenie żyje i ma się dobrze. Można także zauważyć umieszczoną z tyłu urządzenia etykietę, która sugeruje, że jest to „prototyp własności Microsoft Mobile”. Oznacza to, że nie jest to stary prototyp należący do Nokii.

news-microsoft-mclaren3Najciekawszym elementem smartfona jest bez wątpienia jego duży aparat. Według plotek ma on mieć rozdzielczość 50 mpix. Jednak każdy kij ma dwa końce – tak olbrzymia, a zarazem bardzo zauważalna kamera na pewno sprawi, że entuzjaści mobilnej fotografii będą zachwyceni. Inaczej ma się sytuacja z osobami, których ten element zbytnio nie interesuje. Dla nich tak masywny aparat będzie niewygodny w codziennym użyciu i może przeszkadzać w trzymaniu smartfona. Nie ma co jednak ukrywać – smartfon ten, tak samo jak Lumia 1020 przeznaczony będzie dla fanów robienia zdjęć, choć zgodnie z niedawnymi doniesieniami ma mieć również nie najgorsze podzespoły. Prototyp wyposażony jest w czterordzeniowy procesor, pięciocalowy wyświetlacz Full HD, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.