Netflix w Polsce. T-Mobile pierwszym partnerem

Opublikowano: 2016-09-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-netflixNetflix jest już oficjalnie dostępny w naszym kraju. Serwis został w pełni spolszczony, płatności można regulować w złotówkach, a ofertę VOD uzupełniły polskie produkcje filmowo-telewizyjne. Pierwszym lokalnym partnerem został operator T-Mobile.

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform VOD (wideo na żądanie), która za stałą opłatą oferuje dostęp do filmów, seriali i programów. Polacy mieli dostęp do usługi już od kilku miesięcy, jednak nie była ona dostosowana do naszego rynku i skierowana głównie do użytkowników, którzy wcześniej oglądali treści poprzez obchodzenie blokady regionalnej. Teraz, już po oficjalnej premierze, z zasobów Netflixa można korzystać w polskim języku, a ponad 80% materiałów ma już rodzime napisy lub lektora.

Jeśli chodzi o ceny, to one również są już polskie i wynoszą 34 zł za miesiąc za podstawową wersję serwisu, 43 zł to koszt opcji Standard, a 52 zł kosztuje najwyższy pakiet. Różnią się jakością wideo i dostępem do konta – w pierwszej wersji niedostępna jest jakość HD i Ultra HD, a z konta może korzystać tylko jedna osoba, w Standard mamy HD, a oglądać materiały mogą dwie osoby jednocześnie, a najwyższy abonament równa się najwyższa jakość i jednoczesne oglądanie filmów przez 4 osoby. Użytkownicy z Polski mogą dodatkowo wypróbować bezpłatną wersję Netflixa przez jeden miesiąc, rejestrując się na stronie www.netflix.pl.

Netflix nawiązał też współpracę z T-Mobile, w ramach które obie firmy podejmą wspólną promocję serwisu i udostępnią go w sieci operatora. Możliwe będzie m.in. płacenie za dostęp do usługi poprzez rozliczenia z T-Mobile Polska.

W ofercie Netflixa znalazły się też polskie stand-upy z udziałem Katarzyny Piaseckiej i Rafała Paczesia (Seriously Funny), Mariusza Kałamagi, Karola Kopca i Wilki Wałaszczyk (Hilarious Trio), a także Karola Modzelewskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego (No Offence). Dostępne są również polskie filmy, w tym „Pokłosie”, „Ile waży koń trojański?” i „Kołysanka”.

Źródło: Netflix, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.