Netia ogłasza nawiązanie współpracy z P4

Opublikowano: 2015-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #pozostali operatorzy #urzędy #wyniki / raporty

news-netia-p4-współpracaNetia i P4, operator sieci Play, podpisały umowę, w ramach której pierwsza z wymienionych firm uruchomi komórkowego operatora wirtualnego (MVNO) opartego na sieci P4.

Negocjacje trwały wiele miesięcy i prowadzone były z dwoma dotychczasowymi partnerami, czyli Polkomtelem i P4. Ostatecznie wybór padł na opertaora sieci Play. Poprzez zawarcie strategicznego partnerstwa, spóki z Grupy Netia będą świadczyć swoim klientom szerszy zakres usług mobilnych i pakietów, które będą uzupełnieniem oferty stacjonarnych rozwiązań on-line Netii. Niektóre z nowych usług są już stopniowo wprowadzane do oferty.

„Netię i P4 łączy bardzo dużo nie tylko ze względów historycznych. Negocjacje, które prowadziliśmy z dwoma podmiotami pokazały wyraźnie, że operator sieci Play jest dla nas najatrakcyjniejszym partnerem. P4 oferuje zdecydowanie najbardziej atrakcyjne ceny, proste a jednocześnie elastyczne zasady rozliczeń oraz paletę usług dodatkowych, która sprawia, że w przyszłości Grupa Netia będzie mogła z powodzeniem oferować atrakcyjne, innowacyjne usługi mobilne, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom” – powiedział Adam Sawicki, prezes Netii. 

Część nowych produktów już za jakiś czas (docelowo na początku drugiego kwartału) znajdzie się w standardowej ofercie Grupy Netia dla nowych klientów indywidualnych. Pierwsza z nich to usługa Telefon Domowy. Ceny tej usługi, dostarczanej z telefonem, zaczynają się od 19.90 zł. Kolejna z ofert, której koszt zaczyna się od 9.90 zł miesięcznie, to mobilne taryfy głosowe SIM Only. Netia wprowadzi też do swojej oferty szybkiego Internetu taryfy LTE.

„Wielu klientów nie chce zupełnie rezygnować z telefonu stacjonarnego, ale też nie chce kupować taryf z nielimitowanymi połączeniami głosowymi, gdyż niewiele rozmawia. Nasze nowe oferty będą odpowiedzią przede wszystkim na te potrzeby abonentów. Spodziewamy się ich pozytywnego efektu w postaci wyższej lojalności naszych klientów” – dodał Adam Sawicki. 

Jeśli chodzi o usługi dla klientów biznesowych, to tego typu rozwiązań należy się spodziewać dopiero w drugiej połowie 2015 roku. Mają się wtedy pojawić różnego rodzaju oferty typu data center, pakiety mobilnego Internetu, jak również usługi w chmurze dla firm.

Na koniec trzeciego kwartału 2014 roku liczba usług świadczonych przez Netię spadła o 62.2 tysiące. Obecnie ich liczba wynosi 46 tysięcy, z czego blisko 20 tysięcy to usługi mobilne i ponad 26 tysięcy usługi głosowe, oparte przede wszystkim na bazie sieci Polkomtelu. W ciągu najbliższych miesięcy wszystkie usługi zostaną przeniesione do sieci Play.

Źródło: Netia

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.