Nexus 6: Kolos z czystym Androidem

Opublikowano: 2014-09-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nexus6-1
W Internecie pojawia się coraz więcej szczegółów technicznych nowego smartfona o kodowej nazwie Nexus 6. Ostatnie informacje wskazują, że będzie to duży zawodnik.

Zgodnie z tymi doniesieniami w wypadku Nexusa 6 (który może zostać nazwany inaczej z powodu zastrzeżonego znaku towarowego Nexus 6, używanego przez twórców filmu Ridleya Scotta „Blade runner”) użytkownicy będą mieli do czynienia z urządzeniem z kategorii phabletów. Zostanie ono wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 5.92 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Sercem phabletu będzie bardzo wydajny, czterordzeniowy procesor Snapdragon 805 taktowany z częstotliwością 2.2 GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Dane będzie można gromadzić w wewnętrznej pamięci o pojemności 32 GB, aczkolwiek raczej nie ma co liczyć na obecność gniazda na karty pamięci. Pełna specyfikacja zapowiadanego urządzenia jest dostępna na stronie:

http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/motorola-nexus-6–niepotwierdzony-

Jeżeli wszystkie doniesienia w sprawie Nexusa 6 się potwierdzą, to użytkownicy będą mieli do czynienia z przyzwoitym modelem phabletu, jednak o jego rynkowym losie może w dużej mierze zdecydować cena, która na razie nie jest znana.

Źródło: 9To5Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.