Nie takiej sprzedaży G4 spodziewał się LG

Opublikowano: 2015-07-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-lg-g4-1Wygląda na to, że tegoroczny flagowiec południowokoreańskiego producenta, firmy LG nie sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami, przynajmniej na rodzimym rynku.

Źródła donoszą, że wyniki sprzedaży LG G4 w Korei Południowej są nadzwyczaj rozczarowujące – mówi się o 240 tysiącach egzemplarzy zakupionych przez tamtejszych konsumentów od momentu premiery (ostatnie dni kwietnia) do końca czerwca. Przekłada się to na około 3.5-3.8 tysiąca sztuk dziennie. Porównując ten rezultat do sprzedaży, jaką mógł pochwalić się Samsung, który w podobnym czasie sprzedał na rodzimym rynku 1.3 miliona smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, nie wróży to optymistycznie na przyszłość dla LG.

Producent zakładał, że w tym roku dostarczy na rynek przynajmniej 70 milionów telefonów, wliczając w to 12 milionów modelu G4. Patrząc na to, z jakim trudem LG radzi sobie „w domu”, być może będzie musiał zrewidować swoje oczekiwania.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.