Niedługo poznamy topowy układ Kirin 950 od Huawei

Opublikowano: 2015-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-kirin950-chip-1Huawei rozsyła zaproszenia na przyszłotygodniową, specjalną konferencję w całości poświęconą nadchodzącemu, flagowemu procesorowi Kirin 950. Czego możemy się po nim spodziewać?

Huawei jest już gotowe na prezentację Kirina 950, o którym spekuluje się od miesięcy i który z pierwszych, wstępnych benchmarków zapowiada się na jeden z najlepszych dostępnych na rynku układów – uzyskał nawet lepsze rezultaty od Exynosa 7420, napędzającego wszystkie tegoroczne flagowce Samsunga. Oficjalny termin imprezy, na której zostanie ukazany widnieje na rozsyłanym do przedstawicieli mediów w Chinach zaproszeniu – czwartek, 5 listopada 2015 roku.

news-huawei-kirin950-chip-2

Nowy chip Huawei ma zaoferować cztery wydajne rdzenie Cortex-A72 od ARM o taktowaniu do 2.4 GHz oraz dodatkowe cztery Cortex-A57, którym towarzyszy układ graficzny Mali-T880. Ponadto wspiera pamięci RAM w standardzie LPDDR4, łączność LTE cat.10 (prędkość pobierania do 450 Mb/s) i został wyprodukowany w procesie technologicznym 16 nm FinFET.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.