Niektóre kraje otrzymają uboższą wersję LG G5

Opublikowano: 2016-03-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-g5-5Zaprezentowany na targach MWC LG G5 okazał się jednym z najbardziej intrygujących smartfonów, wzbudzając zainteresowanie potężną specyfikacją i modułową budową. Niestety, nie każdemu posiadaczowi nowego flagowca LG dane będzie doświadczyć pełni jego możliwości.

Na większości rynków LG G5 zadebiutuje w standardowej konfiguracji, obejmującej m.in. niezwykle wydajny procesor Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530 i 4 GB RAM LPDDR4. Jak jednak poinformował jeden z przedstawicieli chilijskiego oddziału LG, flagowiec będzie sprzedawany w nieco okrojonej wersji w krajach Ameryki Łacińskiej.

Tamtejszy wariant LG G5 nadal będzie ciekawie prezentującą się propozycją, ale konsumenci będą musieli zadowolić się średniej klasy chipem Snapdragon 652 z Adreno 510 oraz wolniejszą pamięcią operacyjną LPDDR3, w dodatku w ilości 3 GB. Co więcej, smartfon nie otrzyma wsparcia dla gogli VR 360, będących częścią modułowych akcesoriów. Nie wiadomo, jak wygląda sytuacja z pozostałymi dodatkami (np. LG 360 CAM).

Decyzja o wydaniu w Ameryce Łacińskiej gorszej wersji LG G5 została podjęta po rozmowach z operatorami, którzy optowali za dostosowaniem ceny do rynku, a także w związku z małym zainteresowaniem wirtualną rzeczywistością.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.