Niemiecki Linshof zakończył działalność i anulował projekt interesującego smartfona

Opublikowano: 2014-12-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-linshof-smartfon-anulowanyZapewne część osób pamięta Linshof – niemieckiego producenta, który jakiś czas temu pochwalił się swoim bardzo ciekawie zapowiadającym się smartfonem zwanym Linshof i8. Firma zamyka swoje wrota i kończy podejrzanie krótką działalność.

W zeszłym miesiącu Teleguru pisał o ośmiordzeniowym smartfonie rodem z Niemiec, który mógł się pochwalić świetnym wyglądem, bardzo dobrą specyfikacją (m.in. układ Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM oraz 80 GB pamięci wbudowanej flash). Urządzenie miało trafić do sprzedaży na początku 2015 roku i kosztować 380 dolarów, co patrząc na specyfikację potrafiło rozbudzić apetyt i sprawić, że model ten zaciekawił wiele osób.

Przez ostatnie kilka tygodnie w niemieckiej prasie pojawiło się wiele sprzecznych informacji odnośnie legalności firmy. Nie brakowało oskarżeń, że Linshof i jego założyciele dopuścili się oszustwa. Późniejsze dochodzenie ujawniło szereg nieścisłości dotyczących szczegółów całego projektu, poddając w wątpliwość rzekome plany producenta.

To, czy Linshof rzeczywiście zamierzał wydać smartfona i8 pozostanie zapewne tajemnicą. Firma zakończyła swoją wątpliwą działalność. Wchodząc na oficjalną stronę producenta jedyne co można ujrzeć, to krótki komunikat, zgodnie z którym projekt został skasowany w wyniku odejścia inwestorów.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.