Niemieckie konsorcjum motoryzacyjne faworytem do kupna Nokia HERE

Opublikowano: 2015-06-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-nokia_here-sprzedaz-1Nokia najprawdopodobniej wybrała już swojego kandydata do kupna map HERE. Wedle najnowszych raportów, niemieckie konsorcjum motoryzacyjne, składające się z Audi, BMW i Daimlera przewodzi stawce zainteresowanych kontrahentów.

Finalna faza rundy negocjacyjnej za Nokia HERE kończy się w tym tygodniu, dając pozostałym zainteresowanym ostatnią szansę na złożenie jak najatrakcyjniejszej oferty. Dział map nawigacyjnych stał się łakomym kąskiem dla wielu firm, wśród których wymieniano Apple, Facebooka, Amazon i Alibaba Group. Zainteresowanie wykazały również Uber i Baidu, które w tym celu połączyły siły, jednakże sojusz obu firm prawdopodobnie będzie niewystarczający w obliczu oferty złożonej przez trio Audi-BMW-Daimler. Co ciekawe, jak donosi Bloomberg, Baidu (firma odpowiedzialna za najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową w Chinach) myśli teraz nad zmianą stron i dołączeniem do niemieckich producentów samochodów.

Choć oferta Niemców wydaje się być najlepszą, Nokia nadal wstrzymuje się przed podjęciem ostatecznej decyzji, rozważając pozostałe propozycje, zapewne w nadziei na wywindowanie ceny. Aktualnie Finowie oczekują za sektor HERE Maps około 4 miliardów dolarów. Za dużo dla niektórych potencjalnych kupców, a mimo to ponad dwukrotnie mniej niż w 2008 roku – Nokia zapłaciła wtedy 8.1 miliarda dolarów za przejęcie firmy Navteq, do której wówczas należały mapy HERE.

Źródło: Bloomberg

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.