Niemieckie konsorcjum motoryzacyjne przejmuje Nokia HERE

Opublikowano: 2015-08-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-nokia_here-sprzedaz-1Po wielu tygodniach negocjacji i przyjmowania ofert, Nokia potwierdziła dziś, że dział map HERE trafi w ręce niemieckiego konsorcjum motoryzacyjnego składającego się z Audi, BMW i Daimlera. Transakcja zamknęła się w kwocie 2.8 miliarda euro.

Nowi właściciele stwierdzili w oświadczeniu, że HERE pomoże w „rozwijaniu precyzyjnego mapowania, jak również usług, które zapewnią zupełnie nowy poziom doświadczeń kierowcy, włączając w to wysoce zautomatyzowaną jazdę samochodem”. Niemieccy producenci aut chcą na tej podstawie stworzyć m.in. własną platformę dla autonomicznych pojazdów.

Rajeev Suri, prezydent i dyrektor generalny Nokii powiedział, że sprzedaż tego działu jest zakończeniem ostatniej fazy transformacji firmy, która przygotowuje się teraz do połączenia z Alcatel-Lucent w pierwszej połowie 2016 roku i operowania w dwóch segmentach: infrastruktury sieciowej oraz zaawansowanych technologii i licencjonowania.

Do ostatecznego sfinalizowania transakcji dojdzie w pierwszym kwartale 2016 roku. Do tego czasu, za ponad 6 tysięcy pracowników działu Nokia HERE nadal będą odpowiadali Finowie. Przypomnijmy, że niemieckie trio motoryzacyjne swoją ofertą opiewającą na 2.8 miliarda euro przebiło m.in. Uber, Baidu i Facebooka.

Źródło: The Next Web

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.