Nieoficjalna specyfikacja techniczna Samsunga Galaxy Note 6

Opublikowano: 2016-02-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-galaxy-note-5Azjatyckie źródła przedstawiły pierwsze szczegóły dotyczące domniemanej specyfikacji następcy Samsunga Galaxy Note 5 – ma on być wyposażony m.in. w 6 GB pamięci RAM.

Galaxy S7 i S7 Edge tuż za rogiem, a tymczasem zaczynają docierać do nas informacje na temat innego flagowca Samsunga. Jeśli wierzyć doniesieniom chińskich mediów, Galaxy Note 6 zapowiada się na prawdziwą bestię, która będzie mogła pochwalić się imponującą, dotąd niespotykaną w smartfonach ilością pamięci operacyjnej – aż 6 GB LPDDR4, co z uwagi na rozpoczętą przez Koreańczyków w ubiegłym roku produkcję modułów 12 Gb, nie wydaje się nierealne. Ponadto, wyświetlacz ma być większy niż w poprzedniku i mieć 5.8-cali. Warto dodać, że ekran ten ma mieć ponoć matrycę RGB zamiast stosowanej od lat PenTile. Rozdzielczość pozostanie niezmieniona i wyniesie 1440 x 2560 pikseli.

Po Galaxy Note 6 możemy też oczekiwać niezwykle wydajnego procesora – Exynosa 8890 i prawdopodobnie Snapdragona 820, gdyż smartfon ma trafić na rynek w dwóch wersjach. Na pokładzie powinien ponadto znaleźć się aparat 12 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu Super OIS Plus, 64 lub 128 GB pamięci flash oraz znak rozpoznawczy serii Note – rysik S Pen.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.