Nieprędko zobaczymy iPhone-a z elastycznym ekranem OLED

Opublikowano: 2015-06-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone-oled-konceptWedług najnowszych doniesień prosto z Korei Południowej, Apple rozważa wprowadzenie technologii OLED do swoich przyszłych smartfonów. Niestety, raczej nie nastąpi to zbyt szybko. Pierwsze przesłanki wskazują dopiero na 2018 rok.

Wyświetlacze OLED stosowane są m.in. przez LG i Samsunga, którzy wyposażają w nie swoje smartfony, tablety czy też elektronikę noszoną. Drugi z wymienionych gigantów rynku często postrzegany jest jako lider tej technologii, a jego panele wyróżniają się niezwykłą jasnością i świetnym odwzorowaniem kolorów. LG z kolei może pochwalić się elastycznymi ekranami, a najnowszym i jednym z lepszych tego przykładów jest smartfon G Flex 2.

Dziwić może zatem bierność Apple na tym polu. Co prawda, firmie z Cupertino technologia OLED nie jest obca, jednak do tej pory zastosowała ją tylko w Apple Watch i nie w „wygiętej” formie. Na swoją kolej czekają teraz iPhone’y i iPady. Jeśli wierzyć źródłom, na które powołuje się Business Korea, może to nastąpić za jakiś czas, ale nie szybciej niż w 2018 roku. Wiele zależy od czołowych dostawców Apple, którzy pracują nad rozwijaniem i wdrożeniem technologii. Niewykluczone nawet, że to LG będzie odpowiadać za OLED-y w nadchodzących iPhone’ach. Koreańczycy planują bowiem rozpocząć masową produkcję tych paneli do 2017 roku.

Źródło: Techno Buffalo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.