Nietłukący się wyświetlacz Motoroli Droid Turbo 2

Opublikowano: 2015-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-motorola-droid_turbo2-1Motorola i Verizon oficjalnie zaprezentowali smartfon Droid Turbo 2. Jest on wyposażony w imponujące podzespoły, ale najciekawszym elementem jest odporny na uszkodzenia ekran. O tym, jak wypada on w rzeczywistości przekonał się serwis CNN.

Motorola Droid Turbo 2 ma wszystko to, czego potrzeba flagowemu urządzeniu – ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 32/64 GB wbudowanej pamięci, z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy slotu kart microSD, główny aparat 21 Mpix umożliwiający nagrywanie w 4K oraz przednią kamerkę 5 Mpix. Do tego pełna gama modułów, w tym LTE i NFC, jak również bateria o pojemności 3760 mAh.

Prawdziwą „gwiazdą” omawianego smartfona jest jednak jego 5.4-calowy wyświetlacz w technologii nazywanej przez Motorolę jako ShatterShield, o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, składający się z 5 różnych warstw, które razem tworzą skuteczną powłokę chroniącą panel przed nieprzyjemnymi skutkami upadków z dużej wysokości. Producent jest na tyle pewny swojego rozwiązania, że oferuje na ekran 4-letnią gwarancję.

news-motorola-droid_turbo2-2Aby sprawdzić, na ile prawdziwe są zapewnienia Motoroli, dziennikarze CNN Money przeprowadzili na Droid Turbo 2 szereg testów. Zaczęło się od zwykłego upuszczania telefonu na ziemię, co jest najczęstszą przyczyną rozbicia ekranu. Następnie przejechanie po nim rowerem, zaś na sam koniec zostawiono pojedynek z końskim kopytem. Wyniki testów okazały się zaskakujące i trzeba przyznać, że Motorola może mieć rację.

Źródło: Ubergizmo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.