Nintendo będzie tworzyć gry na smartfony i tablety

Opublikowano: 2015-03-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-nintendo-gry-smartfonyGigant branży elektronicznej rozrywki przez długi czas opierał się potrzebie wejścia na rynek gier mobilnych. Dziś nadszedł jednak dzień, w którym Nintendo ogłosiło, że wraz z firmą DeNA zamierza przenieść swoje znane marki na urządzenia mobilne.

Produkcje, które powstaną w wyniku kolaboracji obu firm nie będą prostymi portami przeniesionymi z konsol Wii U czy Nintendo 3DS. Nintendo i DeNA (jeden z czołowych, japońskich producentów gier mobilnych) zamierzają tworzyć jedynie unikalne, przeznaczone na smartfony i tablety oraz dostosowane pod ich możliwości tytuły. Oczywiście będą one korzystały ze słynnych marek Nintendo, jak np. Mario, Zelda czy Pokemony.

Ponadto, obie firmy stworzą również płatną usługę, która będzie działać na wszystkich platformach – od smartfony i tabletów, poprzez komputery PC, aż do urządzeń Nintendo. Obecnie wiadomo tylko tyle, że jej premiera ma się odbyć jesienią tego roku.

W trakcie konferencji na której ogłoszono te informacje, prezydent Nintendo – Satoru Iwata – uspokoił wszystkich fanów, że firma nie rezygnuje z konsol stacjonarnych i przenośnych. Co więcej, Nintendo pracuje nad zupełnie nowym sprzętem o roboczej nazwie NX. Niestety, więcej szczegółów ma zostać ujawnione dopiero w przyszłym roku.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.