Nintendo Smart Boy - połączenie smartfona z konsolą do gier, które przywitalibyśmy z otwartymi ramionami

Opublikowano: 2015-07-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nintendo-smart_boy-concept-2Niektóre koncepty smartfonów potrafią przykuć wzrok i zainteresować, ale zazwyczaj nie wzbudzają większych emocji. W tym przypadku jest jednak inaczej. Projektant Pierre Cerveau stworzył coś, co można nazwać marzeniem mobilnych graczy – oto Nintendo Smart Boy.

Urządzenie, który łączy w sobie możliwości konsoli przenośnej ze smartfonem? Brzmi znajomi. Na początku 2011 roku na rynku zadebiutował Sony Ericsson Xperia Play, czyli „konsolofon” z Androidem na pokładzie, który miał stanowić pewien przełom w mobilnej rozrywce. Telefon dość wyraźnie inspirował się PlayStation Portable Go. Niestety, w tym przypadku można mówić o zmarnowanym potencjale, doprawionym stosunkowo wysoką ceną, a w późniejszym czasie całkowitym porzuceniu projektu przez producenta. Stworzono urządzenie, który nie był ani dobrym smartfonem, ani też porządnym handheldem.

news-sony-xperia-playTymczasem w segmencie gier mobilnych zdecydowanie dominowało Nintendo wraz ze swoim przenośnym DS-em, który od momentu premiery sprzedał się w nakładzie przeszło 150 milionów egzemplarzy. Po nim przyszła pora na model 3DS i kolejny sukces poparty świetnymi wynikami sprzedaży. Można by się zatem zastanawiać, dlaczego Nintendo nie obrało drogi podobnej do Sony i nie wydało w podobnym okresie swojego unikalnego smartfona? Odpowiedź nie jest jednak taka prosta, choć można założyć, że japoński gigant wolał pozostać przy tym, na czym zna się najlepiej, nie mieszając się do walki na wysoce konkurencyjnym rynku.

news-nintendo-ds-3dsPrzez ostatnie lata do sieci wypływały różne informacje i rendery, które mogły sugerować, że prędzej czy później Nintendo zawita do smartfonowej branży. W sumie, tak się właśnie stało, gdyż w marcu tego roku dowiedzieliśmy się, że przeniosą oni swoje znane marki na urządzenia mobilne. Nie jest to jednak to, na co czekało wielu fanów smartfonów i założonej w 1889 roku firmy.

Na obecną chwilę musimy się obejść smakiem, licząc w duchu, że Nintendo pomyśli kiedyś nad odpowiednim projektem. Tak czy inaczej, za sprawą Pierre’a Cerveau możemy przyjrzeć się kilku ciekawym grafikom, przedstawiającym Nintendo Smart Boya – smartfon inspirowany kultowym Game Boyem. Projektant puścił wodze fantazji i zaprezentował swoją wizję urządzenia, z wymienialnym modułami, 8-bitowym trybem oszczędzania energii i przyłączanym kontrolerem na czele.

news-nintendo-smart_boy-concept-1

Cerveau skończył pracę nad grafikami koncepcyjnymi w zeszłym tygodniu, kilka dni po śmierci prezydenta Nintendo, Satoru Iwaty. W hołdzie, przygotował poniższy koncept.

news-nintendo-smart_boy-concept-8

Źródło: własne, designbypierre.com

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.