Nju Mobile: Odpowiedź Orange na Plusha

Opublikowano: 2014-09-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #oferty / taryfy #Orange #Plus #pozostali operatorzy #abonamenty #pakiety / usługi

atl-nju-abonament-zrachunkiem-5
Orange wprowadziło w Nju Mobile usługę / taryfę Jeden na wszystko. Oferta może napsuć sporo krwi Plusowi, który niedawno wprowadził na polski rynek atrakcyjną ofertę na kartę Plush.

Nju Mobile – marka prowadzona przez Orange – znana jest użytkownikom już od półtora roku. Teraz “pomarańczowy” operator postanowił o sobie przypomnieć wprowadzając do swojej oferty interesującą propozycję w segmencie abonamentowym.

Mowa o nowej taryfie Jeden na wszystko. Jest ona skierowana do użytkowników, którzy podpiszą z Orange umowę na taryfę Nju z rachunkiem Nju a czas nieokreślony. Po włączeniu taryfy (za pomocą wysłania SMS-a o treści AKT pod numer 80144 lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi) użytkownik ma do dyspozycji nielimitowane darmowe rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także miesięczny limit transferu danych o wielkości 2 GB.

news-nju-nju-1

Najważniejszy element taryfy to opłaty za wspomniane wcześniej usługi. Otóż maksymalna kwota, którą zapłaci za nie użytkownik wynosi 39 zł. To oznacza, że jeżeli w ciągu 30 dni zadzwoni na numery komórkowe i stacjonarne lub wyśle wiadomości SMS i MMS na kwotę przekraczającą sumę 39 zł, to i tak nie zapłaci więcej. Oczywiście w momencie, gdy miesięczne opłaty za rozmowy i wiadomości wyniosą mniej niż wspomniany limit, to użytkownik zapłaci rzeczywistą wartość rachunku.

Nieco inaczej jest w przypadku korzystania z Internetu. Początkowo użytkownik płaci 0.19 zł za 1 MB, a po przekroczeniu kwoty 39 zł dalsza transmisja jest bezpłatna. Natomiast po wykorzystaniu wspomnianych wcześniej 2 GB prędkość transferu zostanie ograniczona do 16 Kb/s, natomiast niewykorzystany w danym miesiącu transfer nie jest przenoszony na kolejny okres rozliczeniowy.

Warto dodać, że w momencie gdy użytkownik nie skorzysta z żadnych usług dostępnych w taryfie (rozmów, wiadomości, Internetu), w ramach zobowiązania zapłaci za miesięczny abonament 9 zł.

Nju Mobile vs. Plush
news-plush-3

Trudno pozbyć się wrażenia, że taryfa Jeden na wszystko została wprowadzona, jako szybka odpowiedź na ofertę zaprezentowaną niedawno przez Plusa, czyli Plush. I wypada na tle konkurenta korzystnie.

Jeden na wszystko ma być alternatywą dla dostępnej w Plush najdroższej taryfy o nazwie Rozmowy, SMS-y i 0.5 GB. Tam za 35 zł miesięcznej opłaty uzyskuje się dostęp do darmowych nielimitowanych rozmów na numery komórkowe (bez stacjonarnych), darmowe SMS-y do wszystkich sieci (bez MMS-ów), a także 500 MB transferu, czyli o 1.5 GB mniej niż w ofercie Orange.

Nowa taryfa Nju Mobile Jeden na wszystko może też zainteresować użytkowników, którzy do tej pory korzystali z oferty Red Bull Mobile no limits II. W tym przypadku za miesięczną opłatę w wysokości 34 zł użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy na komórki i numery stacjonarne, a także pakiet 2 GB. Niestety brakuje tutaj darmowych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci, za które trzeba zapłacić dodatkowo 9 zł miesięcznie. Okazuje się więc, że za takie same korzyści jak w Nju, w przypadku Red Bulla trzeba zapłacić o 4 zł więcej.

Podsumowując trzeba przyznać, że wprowadzając nową taryfę Nju Mobile przypomniał o swoim istnieniu mocnym głosem. Jego oferta z pewnością jest warta uwagi, może bowiem znacznie obniżyć miesięczne rachunki za korzystanie z kilku kanałów codziennej komunikacji ze światem.

Dokładna analiza tej oraz innych taryf abonamentowych Nju znajduje się na stronie: http://www.teleguru.pl/mix/nju_z_rachunkiem_7

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.