Nokia 130: Prawdziwy telefon do dzwonienia w rozsądnej cenie

Opublikowano: 2014-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Nokia #sprzęt / podzespoły

news-nokia-c130Użytkownikom, którzy wciąż uważają, że komórka to przede wszystkim tradycyjny telefon do prowadzenia rozmów może spodobać się nowa propozycja koncernu Nokia.

Operatorzy komórkowi kuszą użytkowników gigantycznymi pakietami darmowych minut, które można wykorzystać na połączenia w każdym miesiącu. Niestety, współczesne telefony komórkowe to coraz częściej zaawansowane komputery, które oferują wiele możliwości komunikacji sprawiając, że tradycyjne rozmowy to tylko jedna z form porozumiewania się użytkowników. Teraz Nokia, niegdyś fiński, a obecnie należący do Microsoftu producent komórek twierdzi, że ma sposób, by to zmienić.

Po pierwsze: telefon

Mowa o nowym modelu telefonu o nazwie Nokia 130, zapowiedzianym na wrzesień 2014 roku. Wystarczy rzut oka na zamieszczone obok zdjęcie by zorientować się, że urządzenie ma służyć przede wszystkim do prowadzenia rozmów głosowych. Świadczy o tym kolorowy wyświetlacz o niewielkim rozmiarze 1.8 cala oraz wyeksponowana klawiatura alfanumeryczna.

Po drugie: bateria

Według producenta jednym z najważniejszych atutów modelu 130 ma być pojemność i wytrzymałość baterii – te parametry to pięta achillesowa większości dostępnych obecnie smartfonów, w których ogniwo po naładowaniu pozwala na intensywną pracę urządzenia zaledwie przez kilka godzin. Z nową Nokią ma być inaczej. Finowie zapowiadają, że bateria o pojemności 1020 mAh pozwoli użytkownikowi na słuchanie muzyki przez ponad 45 godzin lub prowadzenie rozmów telefonicznych przez 13 godzin. Brak zaawansowanych funkcji w telefonie zaowocuje więc imponującym okresem czuwania urządzenia i możliwością prowadzenia bardzo długich połączeń głosowych, jak na klasyczny telefon komórkowy.
Dodatkową zaletą Nokii 130 może być też jej cena – 19 euro (w przeliczeniu około 80 zł).

Źródło: nokia.com


grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.