Nokia będzie żyć – podstawowe telefony nadal pod szyldem marki

Opublikowano: 2014-10-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #reklamy / promocje

news-nokia-flagWedług ostatnich doniesień, marka Nokia miała na dobre zniknąć z rynku urządzeń mobilnych. Microsoft zobowiązał się jednak do sygnowania telefonów z najniższego segmentu logo fińskiej legendy.

Teleguru niedawno pisało o prawdopodobnym uśmierceniu znaku firmowego Nokii i zmianie terminologii wśród przenośnych urządzeń fińskiego producenta, którego dział mobilny należy obecnie do Microsoftu. Stało się to faktem wraz z kwietniem bieżącego roku. Kwota transakcji wyniosła ponad 7 miliardów dolarów.

Microsoft Lumia, bo tak w najbliższej przyszłości nazywać się mają smartfony koncernu z Redmond, nie oznaczają jednak całkowitego wyparcia marki z rynku.

Urządzenia Lumia kompletnie zerwą z nazwą Nokia. Mimo to, Microsoft nadal ma 10-letnią licencję na używanie tej nazwy w przypadku podstawowych telefonów należących do najniższej półki cenowej, jak np. Nokia 130. Nie jest jednak pewne, jak wiele takich urządzeń pojawi się w przyszłości i ile uwagi poświęci im sam Microsoft.

Korporacja dodała również, że na przodzie i tyle obudów nowych Lumii zagości jedynie nazwa firmy, zastępując dotychczasowy napis „Nokia”.

W tej chwili następuje również sukcesywne przechodzenie powiązanych z tematem globalnych i lokalnych witryn internetowych na nowe domeny. W nadchodzących dniach nastąpi też spodziewana zmiana nazewnictwa wszystkich kanałów społecznościowych.

Zdecydowanie cieszy, że w całym zamieszaniu pojawiło się światełko nadziei dla sprzętu z logiem Nokii. Nie jest to co prawda informacja, jaką wielu użytkowników chciałoby usłyszeć. Miło jednak wiedzieć, że Nokia jeszcze nie zginęła. Co więcej, macierzysta korporacja od czasu sprzedaży działu urządzeń mobilnych ma się coraz lepiej.

Źródło: The Verge, PC World

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.