Nokia C1 z Androidem uchwycona na zdjęciach

Opublikowano: 2015-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #sprzęt / podzespoły

news-nokia-c1-renderZa sprawą chińskich serwisów do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia przedstawiającego smartfona Nokii z Androidem – jest nim model C1, który ma zadebiutować w przyszłym roku.

Powrót Nokii do tworzenia smartfonów został już potwierdzony niejednokrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Finowie na mocy umowy z Microsoftem mają co prawda zakaz sprzedaży tych urządzeń aż do czwartego kwartału 2016 roku, jednak czas ten mogą wykorzystać na jak najlepsze przygotowanie się do ponownego wkroczenia na rynek. Teraz mamy okazję przyjrzeć się prawdopodobnym efektom ich pracy w postaci modelu Nokia C1.

news-nokia-c1-render-1Najpierw w sieci pojawiły się cyfrowe rendery urządzenia, które w równie dużym stopniu mogły okazać się prawdziwe, jak i fałszywe. Za ich opublikowaniem stał serwis Weibo. Bardziej autentyczne wydają się jednak najnowsze fotografie, prezentujące tył i przód smartfona. Trzeba jednak przyznać, że na wcześniejszych grafikach udało się uchwycić ogólny zarys telefonu. To co przede wszystkim rzuca się w oczy, to logo Nokii na tylnym panelu oraz panel ustawień systemu Android – w tym przypadku w wersji Marshmallow 6.0, która ma rzekomo napędzać urządzenie.

news-nokia-c1-zdjecia-1Co się tyczy specyfikacji, źródła podają, że Nokia C1 będzie wyposażona w ekran 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, procesor Intel Atom, 2 GB RAM oraz aparat główny 8 Mpix i przednią kamerkę 5 Mpix. Zgodnie z przewidywaniami, będzie to zatem smartfon ze średniej półki cenowej.

Warto dodać, że za projekt telefonu i dostarczenie technologii będzie odpowiadać Nokia, jednak produkcją i dystrybucją zajmie się inna firma (lub firmy), podobnie jak miało to miejsce w przypadku tabletu Nokia N1.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.