Nokia D1C to tablet z ogromnym ekranem

Opublikowano: 2016-10-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-nokia-n1Tajemnicza Nokia D1C to jednak tablet, a nie jak przypuszczano – smartfon. Informacją podzielił się GFX Bench, uzupełniając dotychczasową specyfikację techniczną urządzenia.

Nokia D1C ma być wyposażona w wyświetlacz o przekątnej aż 13.8 cali i rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli). Będzie zatem należeć do podobnej kategorii, jak m.in. Samsung Galaxy View czy Alcatel Xess. Ponadto, tablet ma otrzymać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430, 3 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty 8 Mpix/16 Mpix. Nie zabraknie też slotu na kartę SIM. Wszystkim będzie zarządzał Android 7.0 Nougat.

Wygląda na to, że sukces Nokii N1 zachęcił Finów do dalszej walki o rynek tabletów, choć nadal nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że dane GFX Bench się potwierdzą. Warto dodać, że w planach Nokii jest również wydanie kilku nowych smartfonów, w tym flagowego modelu P1.

news-nokia-d1c-gfxbench-1 news-nokia-d1c-gfxbench

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.