Nokia i LG zawierają umowę patentową

Opublikowano: 2015-06-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #Nokia #sprzedaż / wyniki

news-lg-nokia-umowaNokia i LG ogłosiły nawiązanie porozumienia w sprawie licencjonowania patentów. Dzięki nowej umowie, Koreańczycy będą mogli korzystać z kilkudziesięciu rozwiązań fińskiego koncernu, dotyczących łączności 2G, 3G oraz 4G.

W tej chwili nie wiemy, jaka jest wartość całej transakcji, ponieważ obie firmy muszą to wpierw ustalić poprzez arbitraż handlowy, co najprawdopodobniej zajmie przynajmniej rok. LG jest pierwszym producentem smartfonów, który stał się licencjobiorcą patentów Nokii od czasu sprzedaży działu mobilnego Finów Microsoftowi w zeszłym roku. Jednocześnie, koreański gigant dołącza do 60 innych firm, które zawarły z Nokią porozumienie patentowe. Wśród nich jest również Samsung, który w 2013 roku podpisał pięcioletnie przedłużenie dotychczasowej umowy. W tym przypadku także nieznana jest kwota kontraktu, jednak powinna ona zostać ujawniona jeszcze w tym roku.

Patenty stają się coraz ważniejsze dla Nokii i jej przyszłości. Nokia Technologies, sektor odpowiedzialny za licencje, zanotował 103-procentowy wzrost przychodów rok do roku, a po prawdopodobnej sprzedaży działu map HERE, będzie on jednym z trzech gałęzi biznesu, które pozostaną w rękach Finów. Pozostałe to infrastruktura sieciowa i usługi oraz R&D (dział badawczo-rozwojowy).

Źródło: ZDNet

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.