Nokia Lumia 730 i 735: Microsoft w ofensywie

Opublikowano: 2014-09-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Nokia #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-nokia-lumia730Koncern Microsoft chce udowodnić, że przyzwoity smartfon nie musi być kosztownym flagowcem, proponuje więc nowe Lumie ze średniej półki.

Na targach IFA 2014 koncern Microsoft, który nie tak dawno przejął dział telefonów fińskiej Nokii, zaprezentował dwa nowe modele z rodziny Nokia Lumia.

Oba telefony pod względem specyfikacji prezentują się prawie identycznie – czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 o częstotliwości 1.2 GHz, 1 GB RAM-u i 8 GB wbudowanej pamięci flash (dokładna specyfikacja obu modeli znajduje się na stronie: tutaj).

Różnice pomiędzy powyższymi modelami polegają na tym, że Lumia 730 obsługuje funkcję Dual SIM oraz sieć 3G, natomiast Lumia 735 pozwala na zamontowanie tylko jednej karty SIM, ale może współpracować z siecią 4G/LTE.

Warto zwrócić uwagę na to, że nowe smartfony oferowane przez Microsoft docenią zapewne wielbiciele fotografii i zdjęć typu selfie (robionych komórką autoportretów), bowiem przedni aparat ma aż 5 Mpix, a główny aparat został wyposażony w optykę renomowanej marki Carl Zeiss i oferuje rozdzielczość na poziomie 6.7 Mpix.

Według zapowiedzi Nokia Lumia ma kosztować około 800 zł, a Nokia Lumia 735 – około 870 zł i powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Nokia

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.