Nokia Lumia 830: PureView dla każdego

Opublikowano: 2014-09-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #wideo #Nokia #sprzęt / podzespoły

news-nokia-lumia830-1
Microsoft zaprezentował w Berlinie tańszy odpowiednik flagowej Lumii 930, który za rozsądne pieniądze ma oferować świetny aparat oraz wysoki komfort pracy.

Amerykanie w tym modelu wyraźnie postawili na funkcje fotograficzne. Tylna kamerka ma 10 Mpix, diodę doświetlającą LED oraz optyczną stabilizację obrazu, dzięki której łatwiej zrobić wyraźne zdjęcie w gorszym świetle. Smartfon korzysta też z osławionej technologii PureView (znanej np. z Nokii Lumii 1020), dzięki której fotografie ″składane″ są z kilku sąsiadujących ze sobą pikseli. Taki zabieg obniża rozdzielczość zdjęcia, ale (teoretycznie) podnosi czytelność obrazu i umożliwia pozbycie się np. cyfrowego szumu.
news-nokia-lumia830-2Poza niezłym aparatem (jak na urządzenie ze średniej półki cenowej), Lumia 830 raczej nie wyróżnia się na tle innych smartfonów z Windows Phone. Telefon działa dzięki czterordzeniowemu procesorowi Snapdragon 400 taktowanemu 1.2 GHz. Do tego użytkownik ma do dyspozycji 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB przestrzeni na pliki z możliwością jej rozszerzenia kartami microSD. Obsługę smartfona umożliwi natomiast pięciocalowy ekran HD (720 x 1280 pikseli), który wyświetla dobrej jakości, czytelny obraz. Pewne obawy może za to wzbudzać stosunkowo mały akumulator o pojemności 2200 mAh. Teoretycznie Windows Phone jest mniej łasy na energię niż Android, ale czy jest on wystarczający, okaże się dopiero po dłuższych testach. Pełna specyfikacja tego modelu znajduje się na stronie: http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/nokia-lumia-830–zapowiedziany-

Plus Microsoftowi należy się za ciekawy wygląd nowego modelu. Nie każdemu przypadnie on do gustu, ale złudna ramka wokół obudowy może się podobać i prezentuje się nietuzinkowo. Telefon ma też dosyć wąskie ramki wokół wyświetlacza, co może pozytywnie wpłynąć na jego poręczność i wygodę obsługi jedną dłonią. Jak Nokia Lumia 830 sprawuje się w praktyce będzie można sprawdzić jeszcze w tym miesiącu, gdyż ma się ona pojawić w sklepach do końca września 2014 w cenie ok. 1400 zł.

Źródło: Nokia, GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.