Nokia przedstawia sieć 5G-ready

Opublikowano: 2016-07-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Nokia

news-5g-technologiaNokia jako pierwsza na świecie zademonstrowała sieć 5G działającą na komercyjnych platformach, w ramach swojej prezentacji podczas 5G World.

Demonstracja ta była jedną z wielu aktywności Nokii podczas 5G World, których celem jest pokazanie potencjału sieci 5G. Po premierze pierwszej w branży gotowej do użycia sieci 5G w technologii AirScale Radio Access, wspierającej system dostępowy 4.5 GHz 5G, Nokia pokazała AirScale z użycie technologii Cloud Packet Core, uruchomioną na platformie centrum danych Nokia AirFrame, stanowiącej bazę architektury komercyjnej sieci 5G.

Szacuje się, że do 2020 roku uruchomione zostaną wszystkie usługi 5G, pozwalając na uzyskanie dotąd niespotykanych poziomów zasięgu i przepustowości oraz wzrost prędkości, poprawę efektywności energetycznej i redukcje latencji. Według szacunków Bell Labs Consulting, sieci 5G zapewnią powszechny dostęp około 46 miliardom połączonych urządzeń, zaspokajając potrzeby użytkowników i aplikacji w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz w takich obszarach jak autonomiczne pojazdy, automatyka przemysłowa, zdalne roboty, inteligentne miasta czy osobista opieka zdrowotna.

Źródło: Nokia

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.