Nokia rozpoczyna nowy rozdział pod znakiem smartfonów i tabletów z Androidem

Opublikowano: 2016-05-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-nokiaNokia wraca do gry! Finowie potwierdzili, że możemy oczekiwać nowych smartfonów i tabletów z Androidem, a także prostych telefonów komórkowych sygnowanych słynną marką.

Microsoft poinformował dzisiaj o sprzedaży sekcji telefonów komórkowych i marki Nokia firmie Foxconn, a dokładniej jej filii – FIH Mobile. Jak się okazuje, cała sprawa ma również drugie dno. Udziały w FIH Mobile ma bowiem nowa, fińska spółka HMD Global Oy, na czele którego stanie Arto Nummela – były dyrektor wykonawczy Nokii, który aktualnie sprawuje piecze nad Microsoft Mobile.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Nokia Technologies a HMD, nowa firma otrzymała ekskluzywne prawa na tworzenie pełnoprawnych produktów opartych na marce Nokia – smartfonów, tabletów i zwykłych komórek. Umowa, której sfinalizowanie spodziewane jest na drugą połowę 2016 roku, będzie obowiązywać przez najbliższe 10 lat. HMD otrzyma pełną kontrolę nad sprzedażą, marketingiem oraz dystrybucją produktów Nokia. Ponadto, firma przeznaczy około 500 milionów dolarów w globalny marketing, którego celem będzie zrewitalizowanie marki. Produkcją zajmie się natomiast wspomniane na początku FIH Mobile.

Nokia Technologies będzie w zamian otrzymywać należne opłaty licencyjne i jednocześnie zasiądzie w radzie nadzorczej HMD Global Oy, ustanawiając standardy jakościowe, jakimi będą miały się odznaczać nadchodzące urządzenia.

Źródło: Nokia, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.