Nokia Store zostanie zastąpiona mobilnym sklepem Opery

Opublikowano: 2014-11-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #sprzedaż / wyniki

news-opera-nokia1Zmiana nastąpi w przyszłym roku i obejmie podstawowe telefony Nokii (S40, S60, Asha), smartfony z Symbianem i Nokie X, działającą pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android.

Począwszy od I kwartału 2015 roku, wszyscy użytkownicy wspomnianych urządzeń będą przekierowywani do Opera Mobile Store, gdzie będzie można się zarejestrować. Migracja z Nokia Store do mobilnego sklepu Opery powinna zostać zakończona w pierwszej połowie przyszłego roku. Gdy to nastąpi, Nokia Store zostanie zamknięta, a Opera powinna stać się trzecią największą platformą dystrybucji pod względem liczby pobranych aplikacji.

„Kiedy obecni użytkownicy Nokia Store przeniosą się do Opera Mobile Store, dalej będą otrzymywać świeże i ciekawe aplikacje na telefony Nokii. Opera Mobile Store staje się coraz ważniejszym graczem na rynku sklepów z aplikacjami i będzie dla użytkowników telefonów Nokii świetnym źródłem aplikacji w przyszłym roku” – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Opera Mobile Store ma w swojej ofercie ponad 300 tysięcy aplikacji oraz gier, notując miliony pobrań każdego dnia. Sklep wspiera około 7.5 tysiąca urządzeń – od podstawowych telefonów po najbardziej zaawansowane modele. Z platformy korzysta ponad 40 tysięcy deweloperów na całym świecie, którym Opera zapewnia szeroką dystrybucję ich oprogramowania.

Warto dodać, że cała sytuacja jest wynikiem umowy pomiędzy Microsoftem a Opera Software – norweska firma nawiązała współpracę z Amerykanami, dotyczącą obsługi wymienionych urządzeń. 

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.