Nokia wraca do smartfonów i poszukuje partnera do ich produkcji

Opublikowano: 2015-07-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #sprzedaż / wyniki

news-nokia-smartfonyO powrocie Nokii na rynek smartfonów wiemy od pewnego czasu. Teraz fińska firma wystosowała oficjalny komunikat, w którym potwierdziła wszelkie doniesienia, jak i słowa swojego CEO, Rajeeva Suri, dodając jednocześnie, że trwają poszukiwania partnera, który pomoże w produkcji urządzeń.

Potencjalny wspólnik będzie miał mnóstwo zadań do wykonania. Współpraca ma polegać na produkcji, sprzedaży, marketingu, a także wsparciu technicznym. Nokia z kolei będzie odpowiadać za projekt telefonów i technologie, które się w nich znajdą. Powtórzy się zatem sytuacja z tabletem Nokia N1, za którego wyprodukowaniem i dystrybucją stoi Foxconn.

Jednakże na mocy umowy z Microsoftem, który nabył od Nokii dział mobilny, Finowie muszą wstrzymać się ze sprzedażą smartfonów aż do czwartego kwartału 2016 roku. Mają więc nieco czasu na odpowiednie przygotowanie. Liczymy, że będzie to mocny i warty oczekiwania powrót.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.