Nowa aktualizacja Android Wear wprowadzi komunikację między zegarkami

Opublikowano: 2015-07-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne

news-android-wearNadchodząca aktualizacja Android Wear zapowiada się na jedną z ciekawszych w ostatnim czasie, przynosząc szereg zmian i nowych funkcji do urządzeń opartych na platformie od Google.

Wprowadzone zostaną interaktywne tarcze zegarka, jak również nowe gesty sterowania, które będzie można dostosować do indywidualnych preferencji i dzięki nim zmieniać wygląd wspomnianych tarcz, wyświetlać na nich dodatkowe informacje oraz w szybki sposób uruchamiać poszczególne aplikacje. Oprócz tego można się spodziewać zmian w wyglądzie systemu, aczkolwiek nie wiadomo, w jak dużym stopniu.

Inną nowością ma być funkcja komunikacji „Together”, która umożliwi użytkownikom smartwatchy z Android Wear kontaktowanie się między sobą przy pomocy urządzenia, wysyłając wiadomości, emotikony, naklejki, szkice itd. Podobne rozwiązanie jest już dostępne w Apple Watch.

Aktualizacja początkowo miała zostać udostępniona 28 lipca, lecz obecnie spekuluje się, że cały proces ruszy w sierpniu, z uwagi na chęć większego dopracowania nowej wersji systemu i zawarcia planowanych funkcji.

Źródło: Ubergizmo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.