Nowa centrala Samsunga w Dolinie Krzemowej

Opublikowano: 2015-05-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung

news-samsung-centrala-silicon_valley-4Samsung ściśle współpracuje z wieloma firmami z północnej części Kalifornii, a dokładniej z tzw. Doliny Krzemowej, dlatego też nie powinno dziwić, że Koreańczycy chcą bardziej zaznaczyć swoją obecność w tamtym regionie. Najlepszym sposobem jest wybudowanie siedziby – i to nie byle jakiej.

Dla firmy takiej jak Samsung kilkupiętrowy budynek gdzieś w parku biznesowym nie wchodzi w grę. Koncern potrzebuje kwatery głównej z prawdziwego zdarzenia, która będzie brylować na tle konkurencji lub przynajmniej dorównywać im swoim wykonaniem i powierzchnią. Wygląda na to, że plan ten jak najbardziej się udał.

Samsung wydał około 300 milionów dolarów na nowe centrum zlokalizowane w San Jose w Kalifornii, którego łączna powierzchnia wynosi ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to dziesięciopiętrowy obiekt podzielony pomiędzy dział powiązany z marketingiem i sprzedażą, a sektor badań i rozwoju półprzewodników. NBBJ – firma architektoniczna odpowiedzialna za projekt budynku – stwierdził, że nowa centrala Samsunga jest gotowa w 85-procentach. Reszta prac dotyczy wykończenia wnętrz i kształtowania krajobrazu. Koreańska firma nie ujawniła, ilu pracowników zostanie zatrudnionych w tej placówce.

Źródło: Sammobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.