Nowa Motorola z jeansu lub bambusa

Opublikowano: 2014-09-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

A przynajmniej tak wynika z najnowszych przecieków dotyczących następcy Motoroli Moto X, czyli Motoroli Moto X+1 (nie można odmówić Chińczykom kreatywnego nazewnictwa).

Motorola Moto X okazała się całkiem ciekawym urządzeniem, w którym producent, czyli ówcześnie Google, postawił na innowacje w oprogramowaniu, a nie wyśrubowaną specyfikację. Czy podobnie będzie w przypadku jego następcy? Według aktualnych plotek, raczej nie. Urządzenie ma jednak dorównywać podzespołami flagowcom konkurencji. Tutaj jednak pojawia się pewien zgrzyt, gdyż według przecieków smartfon ma korzystać z czterordzeniowego Snapdragona 800 taktowanego 2.3 GHz. To bardzo wydajny układ, ale inni producenci korzystają już z nowszych jednostek, które przewyższają go wydajnością oraz energooszczędnością. Pozostaje jednak nadzieja, że w dniu premiery producent zrobi klientom miłą niespodziankę i ogłosi wykorzystanie nowszego procesora.

Poza tym specyfikacja urządzenia nie wzbudza żadnych zastrzeżeń. 2 GB pamięci RAM umożliwią komfortowe korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie, a 32 GB wbudowanej przestrzeni na pliki oraz obsługa kart microSD powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Względem poprzednika powiększono ekran (do 5.2 cala) i podniesiono jego rozdzielczość do Full HD (1080 x 1920 pikseli), co zapewni perfekcyjną ostrość obrazu. Niestety, niewiele wiadomo o oprogramowaniu, oprócz faktu, że telefon działać będzie dzięki Androidowi w wersji 4.4.4. Pozostaje mieć nadzieję, że również w przypadku tego urządzenia producent położy duży nacisk na dodatkowe funkcje oraz optymalizację.

Pełna specyfikacja modelu (stworzona na podstawie plotek) dostępna jest pod adresem:
http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/motorola-moto-x-2014–zapowiedziany-

Bardzo ciekawie zapowiadają się za to materiały, z których wykonana będzie obudowa smartfona. Klient będzie miał możliwość wyboru czy chce, by pokrywa baterii była z aluminium, czy może mniej typowego bambusa lub jeansowej bawełny. Podobno dostępna ma być też wersja z włókna węglowego, aczkolwiek jedynie na wyłączność amerykańskiej sieci Verizon. Oczywiście, pojawi się też plastikowy wariant urządzenia w różnych kolorach.

Szacuje się, że cena Motoroli Moto X+1 wyniesie ok. 400 dolarów (ok. 1280 zł, aczkolwiek do tej kwoty należy doliczyć polski VAT). Niestety, niewiele wiadomo o dostępności tego modelu oraz jego dacie premiery. Warto wspomnieć, że jego poprzednik oficjalnie nie pojawił się w Polsce.

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.