Nowa strategia Sony Mobile

Opublikowano: 2016-07-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-2Sony ujawniło na niedawnym spotkaniu inwestorów w Tokio swoje plany wobec biznesu mobilnego. Firma zamierza wycofać się z kilku nierentownych rynków i skupić się na smartfonach z segmentu premium.

Rynki, w których Sony znacząco ograniczy swoje operacje obejmują Stany Zjednoczone, Chiny, Indie i Brazylię. Warto dodać, że w przypadku ostatniego z wymienionych firma podjęła już wcześniej decyzję o wstrzymaniu lokalnej produkcji, na co wpływ miały zmiany w systemie podatkowym i niepewna sytuacja ekonomiczna kraju.

Z informacji dostarczonych przez Xperia Blog wiemy, że za wycofaniem Sony z Chin, Indii i Brazylii w dużej mierze odpowiada bardzo niski wzrost sprzedaży, wynoszący zaledwie 0.3%. Prognozy firmy wskazywały na 8.1%, co pokazuje, jak wiele zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku. Oczywiście nie oznacza to, że smartfony japońskiego giganta całkowicie znikną ze wspomnianych regionów. Zmiany będą się tyczyć przede wszystkim zmniejszonych nakładów inwestycyjnych i marketingowych oraz uszczuplenia oferty.

Większą uwagę Sony poświęci natomiast Wschodniej Azji (wliczając Japonię), Europie oraz Bliskiemu Wschodowi, a także tworzeniu smartfonów w cenie 250 dolarów i wzwyż. Z ustaleń firmy wynika, że w tym segmencie jest zdecydowanie mniejsza konkurencja niż w niskiej i średniej klasie, zdominowanej głównie przez produkty chińskich producentów.

Źródło: Xperia Blog

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.