Nowa technologia LG daje nam wgląd w przyszłość czytników linii papilarnych

Opublikowano: 2016-05-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-skanerCzytnik linii papilarnych staje się coraz powszechniejszym dodatkiem w smartfonach, ale wciąż wymaga przycisku, w którym można go zaimplementować. Z pomocą przychodzi rozwiązanie opracowane przez LG.

Inżynierowie LG Innotek wpadli na pomysł, aby umieścić nowy, mający zaledwie 0.03 mm grubości skaner poza obudową urządzenia, w dowolnym miejscu pod ochronnym szkłem wyświetlacza. Dzięki temu producenci nie będą musieli iść na kompromisy w kwestii designu swoich smartfonów, umieszczając niepotrzebne i zabierające część przedniego czy tylnego panelu klawisze. Dodatkowo firma zapewnia, że rozwiązanie ułatwi tworzenie wodoszczelnych i bardziej dopracowanych stylistycznie konstrukcji z odpornymi na zarysowania ekranami.

LG twierdzi, że jego nowy moduł potrafi odczytywać odciski palców z równie dużą dokładnością jak tradycyjne sensory, myląc się jedynie w małym procencie przypadków. Producent nie zapowiedział jeszcze żadnych urządzeń, które będą korzystać z tej technologii, choć można się spodziewać, że innowacyjny skaner stanie się częścią wybranych produktów z tego lub co bardziej prawdopodobne przyszłego roku.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.