Nowe funkcje Tłumacza Google

Opublikowano: 2016-05-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-google-translate-aktualizacja-1Google przedstawił kilka nowości zawartych w aktualizacji jednej ze swoich sztandarowych usług – Tłumacza. Wśród nich znalazła się m.in. możliwość tłumaczenia tekstu w dowolnej aplikacji.

Pierwsza z nowych funkcji popularnego Google Translate to „Dotknij i przetłumacz” (Tap to translate) na urządzenia z systemem Android w wersji 4.2 lub wyższej. Wystarczy skopiować tekst rozmowy, komentarza czy tekst piosenki w dowolnej aplikacji, a tłumaczenie pojawi się od razu, bez potrzeby przełączania aplikacji. Opcja działa we wszystkich 103 językach, które obsługuje Tłumacz Google.

news-google-translate-1

Kolejna nowość to Tryb Offline – teraz działa w systemie iOS, a na Androidzie korzysta z małych pakietów offline (około 25-30 MB każdy). W trybie tym dostępne są pakiety dla 52 języków, więc można tłumaczyć teksty bez dostępu do Internetu. Dodatkowo, z nowej funkcji „Dotknij i przetłumacz” również można korzystać offline.

news-google-translate-2

W Tłumaczu Google pojawił się także 29 język w funkcji World Lens – od teraz można dokonywać tłumaczeń w czasie rzeczywistym języka chińskiego. Aplikacja przetłumaczy dowolny napis z tego języka na angielski – zarówno uproszczony, jak i tradycyjny. Podobnie jak w przypadku wszystkich języków trybu World Lens, funkcja działa w trybie offline.

Najnowszą wersję aplikacji można pobrać w Sklepie Play i App Store.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.