Nowe ikony Google Play

Opublikowano: 2016-04-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-google_play_store-2Google odświeża ikony aplikacji należących do sklepu Google Play. Już niedługo staną się one bardziej ujednolicone.

Google Play Store rozrósł się do bardzo dużych rozmiarów od czasów swojego powstania jeszcze pod nazwą Android Market. Jego stale zwiększająca się zawartość jest pogrupowana w kilka kategorii – aplikacji wspólnie tworzących rodzinę Google Play. Do tej pory jednak było jednak coś, co sprawiało, że każda z nich wydawała się osobnym, nie związanym ze sobą tworem, a mianowicie zupełnie inny design, bez jakichkolwiek elementów wspólnych.

Najwidoczniej ten powód stał za decyzją Google, które postanowiło, że w przeciągu kilku następnych tygodni dokona modyfikacji i unifikacji ikonek wspomnianych aplikacji. W ten sposób użytkownicy mają być w stanie łatwiej zidentyfikować, które z nich są częścią Google Play. Poniżej dotychczasowe oraz nowe grafiki:

news-google_play-1 news-google_play-new-1

Zmiana nie jest rewolucyjna, ale z pewnością miła dla oka.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.