Nowe iPhone-y już za miesiąc. Szykują się interesujące zmiany

Opublikowano: 2015-08-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-iphone6s-informacjeApple przygotowuje się do oficjalnej prezentacji nowych iPhone’ów i jeśli wierzyć najświeższym doniesieniom, odbędzie się ona tego samego dnia, co zeszłoroczna – 9 września. Smartfony raczej nie będą rewolucyjne, ale z tego co udało się ustalić, przyniosą wyczekiwane zmiany.

Jak wiemy, iPhone’y 6S i 6S Plus będą wyposażone w ekran z technologią Force Touch, wykrywającą różne rodzaje i style nacisku, ulepszone aparaty FaceTime i Sight oraz obudowę z aluminium klasy 7000, która ma być do 60% wytrzymalsza od obecnych rozwiązań. Ponadto, należy spodziewać się nowego procesora Apple A9 i więcej pamięci operacyjnej RAM (2 GB), w porównaniu do zeszłorocznych iPhone’ów (1 GB). Są to zatem zmiany, które mogą skusić wielu użytkowników Androida do przesiadki na iOS, a obecnych posiadaczy smartfonów Apple do kupna nowych urządzeń. Niemniej, na tym nie kończą się nowości, którymi uraczą nas nadchodzące iPhone’y.

Serwis 9to5Mac dotarł do zdjęć prototypowego modelu 6S, a dokładniej jego płyty głównej. Wynika z nich, że smartfony doczekają się przeprojektowanego systemu bezprzewodowego, którego elementem będzie nowy chip LTE MDM9635M od Qualcomma. Ma on zapewnić znacznie lepszą wydajność niż dostępny w iPhone’ach 6 i 6 Plus układ 9X25 – mówi się o dwukrotnie wyższych prędkościach pobierania, dochodzących do 300 Mb/s, przy zachowaniu 50 Mb/s wysyłania. Jednakże, w zależności od operatora, rzeczywista prędkość LTE powinna oscylować wokół 225 Mb/s.

news-iphone6s-plyta_glowna-1Nowy chip, jak zapewnia Qualcomm, jest również bardziej energooszczędny i został wykonany w 20 nanometrowym procesie technologicznym, dzięki czemu zwiększona powinna zostać żywotność baterii. Co więcej, pozwala on na pewne zmniejszenie płyty głównej i z tego co opisuje 9to5Mac, płyta ta rzeczywiście jest węższa i bardziej kompaktowa, przez co w środku telefonu znajdzie się więcej miejsca na przykład na pojemniejsze ogniwo. Wliczając do tego funkcje i tryby oszczędzania energii z iOS 9 oraz mniej prądożerny procesor Apple A9, długość pracy baterii nowych iPhone’ów może zostać dość wyraźnie poprawiona względem poprzedników.

news-iphone6s-plyta_glowna-2Oprócz tego, źródła podają, że na konferencji Apple ujrzymy inne produkty, choć iPhone’y będą główną atrakcją. Swojego debiutu doczekają się najprawdopodobniej kolejne iPady, ale nie jest pewne, że wśród nich znajdzie się iPad Pro z 12.9-calowym wyświetlaczem. Dodatkowo, producent ma pokazać następcę odtwarzacza multimedialnego Apple TV.

Źródło: Buzzfeed, 9to5Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.