Nowe smartwatche Huawei z systemem Tizen?

Opublikowano: 2016-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-huawei-watchWedle najnowszych doniesień, Huawei zamierza porzucić Android Wear na rzecz Tizena w swoich przyszłych zegarkach.

Jak donosi portal Korea Joongang Daily, Huawei nie jest zadowolony z postawy Google’a, który nie wykazuje zbyt dużych chęci do współpracy przy rozwoju Android Wear, ograniczając w ten sposób możliwości producentów smartwatchy. Chińczycy szukają alternatywy i jest nią ponoć platforma Tizen OS rozwijana głównie przez Samsunga oraz Intel.

Źródła podają, że Samsung zobowiązał się pomóc Huawei w dostosowaniu Tizena do potrzeb jego produktów. Warto dodać, że Koreańczycy zastosowali ten system m.in. w Gear S2 i S3 oraz w budżetowych smartfonach linii Z.

Powyższe informacje póki co należy jednak traktować w kategorii plotki, gdyż zapytany o komentarz w tej sprawie rzecznik Samsunga odpowiedział, że firma nie otrzymała jeszcze żadnej propozycji ze strony Huawei.

Źródło: Korea Herald

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.