Nowe szczegóły dotyczące Nexusa od Huawei

Opublikowano: 2015-07-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nexus-huaweiWiele różnych źródeł potwierdziło już, że w tym roku pojawią się dwa smartfony z linii Nexus. Pierwszym z nich będzie odświeżony Nexus 5 wyprodukowany przez LG, a za drugi odpowiadać będzie Huawei, o którym wiemy coraz więcej.

Oba nadchodzące modele Nexus zapowiadają się na nie lada gratkę dla fanów „czystego” Androida. O ile propozycja powstająca przy współpracy LG i Google ma być udoskonalonym, ale dobrze już znanym Nexusem 5, tak pierwszy smartfon tej serii w wykonaniu chińskiego Huawei może okazać się jeszcze atrakcyjniejszym urządzeniem, na co wskazują doniesienia znanego z branżowych wycieków Evana Blassa (@evleaks).

Z jego informacji wynika, że Nexus od Huawei będzie wyposażony w 5.7 calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli) oraz nadchodzący układ Snapdragon 820 firmy Qualcomm. Do tego telefon ma mieć metalową obudowę (po raz pierwszy w produkcie tej marki) oraz również czytnik linii papilarnych, co wydaje się logiczne, biorąc pod uwagę fakt, że następna wersja Androida zaoferuje natywne wsparcie dla technologii biometrycznej.

Smartfon ma zadebiutować w IV kwartale bieżącego roku – podobnie jak wcześniejsze Nexusy, które Google wydawał na rynek jesienią.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.