Nowe Xperie bez czytnika linii papilarnych w USA

Opublikowano: 2016-09-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-xperia-x-compact-3Sony Xperia XZ i Xperia X Compact już wkrótce pojawią się w sprzedaży na całym świecie. Jednakże w odróżnieniu od modeli przeznaczonych dla Europy, te na rynek amerykański ponownie będą nieco wybrakowane.

Jak można wyczytać na stronie Sony Mobile US, na której pojawiły się pełne specyfikacje Xperii XZ i Xperii X Compact, smartfony nie będą wyposażone w czytnik linii papilarnych. Normalnie oba modele mają go zaimplementowane w przycisku zasilania.

To nie pierwszy raz, gdy amerykańscy użytkownicy otrzymują okrojone wersje smartfonów Sony. Identyczna sytuacja wystąpiła w przypadku Xperii Z5, Xperii Z5 Compact oraz Xperii X Performance. Dlaczego tak się dzieje? Wciąż brakuje oficjalnego wyjaśnienia. Spekuluje się, że w grę mogą wchodzić kwestie prawne. Co ciekawe, niektórym posiadaczom Xperii Z5 udało się programowo włączyć wspomniany sensor, co wskazuje, że w rzeczywistości wciąż znajduje się on w urządzeniu. Nie wiadomo jednak, czy podobnie jest w nowych Xperiach.

Na temat Sony Xperii XZ oraz Xperii X Compact poczytacie tutaj.

Źródło: Phonearena, AndroidPure

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.