Nowe Xperie od Sony: Wodoodporność na najwyższym poziomie

Opublikowano: 2014-09-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #wideo #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-z3-3

Japoński gigant pokazał światu swojego najnowszego flagowca (Xperia Z3), jego miniaturę (Xperia Z3 compact), tablet (Xperia tablet Z3 compact). Wszystkie urządzenia zapowiadają się świetnie, ale w Sony powoli zaczyna brakować powiewu świeżości.

Sony Xperia Z3

news-sony-z3-1
Patrząc na najnowszego flagowca Sony można poczuć deja vu. Xperia Z3 i Xperia Z2 są łudząco podobne, aczkolwiek ich minimalistyczny styl nadal może się podobać. Najwidoczniejszą różnicą jest przesunięcie głośników od krawędzi obudowy w stronę ekranu. Cieszy fakt, że producent nie zrezygnował ze stereo. Xperia Z3 jest trochę krótsza, węższa oraz chudsza od swojej poprzedniczki, ale różnica są minimalne. Oczywiście, zgodnie ze standardami tej serii, urządzenie jest wodoszczelne i spełnia normę IP68. Co ciekawe, sprzęt ten wytrzymuje zanurzenie do dwóch metrów przez 30 minut, czyli głębsze niż Xperia Z2.

news-sony-z3-2

Spory zawód sprawia specyfikacja smartfona, gdyż niemal w ogóle się nie zmieniła. Niestety, półroczny cykl wydawniczy negatywnie odbija się na innowacyjności, co można mieć za złe producentowi. Procesor to nadal Snapdragon 801, ale podkręcony z 2.3 GHz do 2.5 GHz. Szkoda jednak, że producent nie zdecydował się na nowszy układ Snapdragon 805, który znalazł się np. w Samsungu Galaxy Note 4 i oferuje wydajniejszy układ graficzny. Słabe prezentuje się za to mniejsze o 100 mAh ogniwo, które w Xperii Z3 ma pojemność 3100 mAh. Podobno smartfon ma i tak wytrzymywać na jednym ładowaniu dłużej od swoich poprzedników, ale bez dokładnych testów trudno stwierdzić czy to prawda. Ekran pozostał niezmieniony i nadal jest to panel LCD IPS 5.2 cala. Cieszy za to rozsądek Sony w kwestii rozdzielczość. Producent nie poszedł za modą i zdecydował się na rozdzielczość Full HD (1080 x 1920 pikseli), która w telefonach jest wystarczająca. Powinno się to pozytywnie odbić na wydajności oraz czasie pracy na baterii względem konkurencji. Dokładna specyfikacja dostępna jest na stronie: http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/sony-xperia-z3–zapowiedziany-

img-sony-z3-4Pewne zmiany dotknęły aparatu, który nadal ma 20.7 Mpix, ale zwiększono jego czułość (maks. ISO to 12800), co może pozytywnie wpłynąć na jakość zdjęć robionych w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Pojawiła się też technologia, która ma zapobiegać rozmazywaniu obrazu podczas nagrywania wideo. Jednak na sprawdzenie tego wszystkiego w praktyce trzeba będzie poczekać kilka tygodni, gdyż model ten w sprzedaży pojawić się ma do końca września 2014 roku.

Sony Xperia Z3 compact

Wbrew pozorom urządzenie to można uznać za bardziej innowacyjne, niż jego pełnowymiarową siostrę. Xperia Z3 compact jest następczynią Xperii Z1 compact. Oba modele są zminiaturyzowanymi wersjami swoich większych odpowiedników, co jest niespotykane na rynku urządzeń mobilnych. W tym przypadku użytkownik ma do czynienia z tym samym co w Xperii Z3 procesorem (Snapdragon 801 taktowany 2.5 GHz), ilością pamięci RAM (3 GB), aparatem (20.7 Mpix) itd. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie: http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/sony-xperia-z3-compact–zapowiedziany-

news-sony-z3compact-2
Głównymi różnicami względem standardowej Xperii Z3 są wielkość ekranu oraz obudowy. Ten pierwszy ma 4.6 cala i rozdzielczość HD (720 x 1280 pikseli). Na takiej powierzchni zapewnia ona świetną ostrość obrazu, a mniejsza liczba pikseli powinna pozytywnie odbić się na wydajności oraz czasie pracy na jednym ładowaniu urządzenia. Wspominając o akumulatorze, warto zaznaczyć, że ma pojemność 2600 mAh, czyli bardzo dużo, jak na sprzęt tej wielkości. Sam smartfon jest też bardziej poręczny i lżejszy od swojej większej siostry.

news-sony-z3compact-1

Duży plus Sony należy się za prezencję urządzenia. Przypomina ono Xperię Z1 compact, aczkolwiek producent zrezygnował z aluminiowej ramki i zastąpił ją plastikową, lekko przeźroczystą, co tworzy ciekawy efekt. Wygląd słuchawki klienci będą mieli okazję sprawdzić na żywo jeszcze w tym miesiącu, gdyż do końca września Z3 compact ma pojawić się w sprzedaży.
news-sony-z3tablet-3

Sony Xperia Tablet Z3

Kolejne ″wcielenie″ Xperii Z3, tym razem jednak w trochę większej wersji. Podzespoły tego modelu są takie same, jak we wcześniejszych urządzeniach (Snapdragon 801, 3 GB RAM, 16 lub 32 GB pamięci). Jest to jednak pierwszy tablet Sony z ośmiocalowym ekranem (rozdzielczość 1200 x 1920 pikseli), który jest przy tym niesamowicie smukły (zaledwie 6.4 mm grubości) oraz lekki (270 gramów). Konstrukcja obudowy trochę różni się od innych przedstawicieli serii Xperia Z, gdyż tył urządzenia wykonano z matowego tworzywa, które dobrze leży w dłoni i jest lżejsze od szkła. Miłym dodatkiem jest również wodoszczelność obudowy, o której świadczy certyfikat IP68. Natomiast graczy powinna ucieszyć integracja urządzenia z PlayStation 4, dzięki której na tablecie grać można w tytuły uruchomione na konsoli. Pełna specyfikacja tego urządzenia dostępna jest na stronie:
http://www.teleguru.pl/tablety-przyszle/sony-xperia-tablet-z3-compact–zapowiedziany-

news-sony-tabletz3-1Tak jak w pozostałych przypadkach, ten model też będzie można kupić jeszcze we wrześniu 2014 roku.

Źródło: Sony, GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.