Nowe zdjęcie LG Nexus 5 (2015)

Opublikowano: 2015-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-nexus5W sieci pojawiło się kolejne już zdjęcie nadchodzącego Nexusa 5 od LG, tym razem prezentujące bok i tył urządzenia i ujawniające kilka nowych szczegółów.

W porównaniu do Nexusa 5 z 2013 roku, nowy smartfon powstający we współpracy LG i Google jest zauważalnie cieńszy, ma wyraźnie wystający aparat fotograficzny, wspierany przez podwójną diodę doświetlającą oraz umieszczony nieco niżej okrągły czytnik linii papilarnych. Tegoroczny Nexus 5 lub 5X, gdyż wiele wskazuje, że taka będzie oficjalna nazwa telefonu, ma również ceramiczne przyciski odpowiadające za regulację głośności oraz blokadę urządzenia. Ogólny design modelu zdaje się być minimalistyczny i schludny, co jest raczej normą wśród produktów z tej linii.

news-lg_nexus5-2015-1Specyfikacja nowego LG Nexus 5/5X ma natomiast obejmować 5.2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808, 3 GB pamięci RAM, 16/32 GB pamięci wbudowanej oraz aparaty fotograficzne 12.3 i 5 Mpix. Sprzęt ma być napędzany przez baterię o pojemności 2700 mAh, zaś całować pracować ma pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow.

Premiera smartfona najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec września. W tym samym czasie pokazany ma być również Nexus od Huawei.

Źródło: Android Pit

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.